Co to jest fizyka?

Fizyka jest naszym naukowym opisem Natury.

Co to znaczy dokładniej?

Przy pomocy specjalnych pojęć naukowych tworzymy “lustrzane odbicie” Natury, które ma nam pomóc lepiej ją zrozumieć.

Jak dobre może być to nasze “lustrzane odbicie”? To zależy od wielkości i jakości powierzchni naszego “lustra”. Naukowiec powiedział by w tym miejscu: to zależy od uniwersalności i dokładności użytej teorii “odbicia lustrzanego”.
Czasami granica pomiędzy Naturą a jej odbiciem lustrzanym jest całkiem dobrze widoczna,

często jednak trzeba się już dokładniej przypatrzeć.

Jeśli koncentrujemy się jedynie na nielicznych detalach Natury, możemy tą granicę łatwo stracić z oczu. Nie oznacza to jednak, że nasz opis Natury stał się już idealny. Raczej jesteśmy zbytnio zagłębieni w nasz mały wycinek całego obrazu.
Przy pomocy naszych zmysłów obserwujemy Naturę. Tak właśnie możemy zdefiniować Naturę, jako zbiór obiektów wokół nas, które możemy zarejestrować przy pomocy naszych zmysłów.
Przy pomocy naszej fizyki próbujemy opisać lub zrozumieć “lustrzane odbicie” tej Natury. Jak dobrze nam się to uda, to zależy od jakości zastosowanej metody opisowej (“odbiciowej”).

Dobra metoda dostarcza dobre odbicie Natury.

Przy gorszej metodzie, również nasz opis Natury będzie gorszy.

Najgorsze naukowe “odbicia lustrzane” nie mają z Naturą prawie nic wspólnego.
Czasami zastosowana metoda dostarcza lekko zniekształcony obraz Natury, …

czasem jednak jest ten obraz tak mocno zniekształcony, że otrzymujemy jakieś fałszywe wyobrażenie o Naturze.

Czasem otrzymujemy jedynie “załamany” obraz naturalnego oryginału …
lub jego wielokrotne powtórzenie. Które jest to właściwe?

Najczęściej jednak widzimy tylko odbicie pewnych fragmentów naturalnego oryginału.
Te wszystkie “choroby” dręczą fizykę tradycyjną od stuleci. Dopiero nasza Ujednolicona Fizyka Naturics (zobacz tutaj) uwalnia nas od tych wszystkich przekłamań w opisie Natury.
© 1994-2012 Naturics (Peter Jakubowski)

2 thoughts on “Co to jest fizyka?

 • August 18, 2013 at 20:52
  Permalink

  Witam serdecznie,
  Trafilłam drogą okrężną na stronę, wyczytując od deski do deski forum Ervina Laszlo, w którego kursie biorę właśnie udział. Komentarz Pana na tej stronie jest świetny, podobnie jak ta strona. Cieszę się, że stale rośnie ilość osób, włączonych w tego rodzaju całościowe myślenie i że coraz częsciej spotykamy się w drodze. Ja zaczęłam tak myśleć 16 lat temu i był to głos wołający na puszczy w edukacji i medycynie. Widać, że trzeba mieć nadzieję. . Może coś wspólnego da się stworzyć? Mogę coś opublikować w naukowym czasopiśmie w Polsce z tej kategorii.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Ewa Bialek

  Reply
  • August 19, 2013 at 09:29
   Permalink

   Witam i dziekuje za komentarz.
   Wlasnie wczoraj skonczylem czytac Pani ksiazke (“Czlowiek kwantowy”) i “przymierzam sie” do napisania artykulu pt. “A new-paradigm physical guide for Energy Medicine and Psychoenergetics”. Czy widzi Pani potrzebe takiego przewodnika?

   Co do pubĺikacji w Polsce to moze bylo by dobrze wspomniec w krotkiej notatce o istnieniu tej nowej, uogolnionej fizyki i podaniu dwoch linkow (www.openscienceacademy.eu oraz openscienceacademy.eu). Prosze o odpowiedz na moj adres e-mailowy (mail (at) naturics (dot) de.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *